Ana Sayfa    » ÖDÜLLER    » Madalyalar    » “Olağanüstü Haller Bakanlığı organlarında başarılı hizmete göre” madalyası   

“Olağanüstü Haller Bakanlığı organlarında başarılı hizmete göre” madalyası

  

align=


Azerbaycan cumhuriyeti olağanüstü hallerde kusursuz hizmet” dolayisiyla 1. Derece madalyasinin tasviri

Olağanüstü Hallerde Kusursuz Hizmet” Dolayısıyla   Azerbaycan Cumhuriyeti 1. derece madalyası milli motiflerle süslü  ince levha ve çapı 35 mm olan altın kaplama bronzdan yapılmış dairesel levhadan oluşur.
Madalyanın ön yüzeyi pürüzsüzdür. Madalyanın merkezine ikinci bir dairesel tablo yerleştirilmiştir. Bu tablonun yüzeyi pürüzlüdür.   Tablonun ortasında kabartma ışınların fonunda, defneyapraklarından örülmüş çelengin üzerinde Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi tasvir edilmiştir. Merkezdeki tablo ile madalyanın iç çerçeveleri arasında yukarı kısımda kavis boyunca milli motifler, alt kısımda şeridin   üzerinde KUSURSUZ HİZMET DOLAYISIYLA” (QÜSURSUZ XİDMƏTƏ GÖRƏ)   sözleri yazılıdır. Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi ile defne yaprakları, şerit, kabartma ışınlar, milli motif ve fonlar altın sarısı, kelimeler ise siyah renktedir. Madalyanın arka tarafı pürüzsüz yüzeylidir, ortasına Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi kazınmıştır. Amblemin  yukarısında kavis boyunca AZERBAYCAN CUMHURİYETİ (АZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI), aşağıda ise OLAĞANÜSTÜ HALLER BAKANLIĞI (FÖVQƏLADƏ HALLAR NAZİRLİYİ) sözleri yazılıdır. Kelimelerin arasına iki adet sekiz kollu yıldız yerleştirilmiştir. Amblem ve kelimeler kabartmalı olup altın sarısıdır. Madalyayı kıyafetin yakasına takmak için   27 mm x 43 mm ebatlarında dikdörtgen hâre  kurdele üzerindeki halka ve kopça kullanılır. Hâre kurdelenin kenarlarından orta kısma  doğru ardışık olarak boyutu 3 mm eninde yeşil, 1 mm eninde beyaz, 5,5 mm eninde turuncu ve merkezde 8 mm eninde yeşil renkli dikey şeritler tasvir edilmiştir. Merkezde bulunan yeşil   renkli şeridin üzerinde madalyanın derecesini belirten boyutu 3 mm olan bir adet sarı renkli dikey şerit tasvir edilmiştir. Kıyafete takılmak için madalyaya hâre kurdeleyle kaplanmış   27 mm x 9 mm boyutlarında kalıp eklenmiştir.

Azerbaycan cumhuriyeti olağanüstü hallerde kusursuz hizmet” dolayisiyla   2. Dereceli madalyasinin tasviri

 Olağanüstü Hallerde Kusursuz Hizmet” Dolayısıyla   Azerbaycan Cumhuriyeti 2. dereceli madalyası milli motiflerle süslü  ensiz levha ve çapı 35 mm olan altın kaplama bronzdan dairesel yapılmış levhadan oluşur.
 Madalyanın ön tarafı pürüzsüzdür. Madalyanın merkezinde ikinci bir dairesel bir tablo yerleştirilmiştir. Bu tablonun yüzeyi pürüzlüdür.   Tablonun ortasında kabartma ışınların fonunda, defneyapraklarından örülmüş tacın üzerinde Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi tasvir edilmiştir. Merkezdeki tablo ile madalyanın iç çerçeveleri arasında yukarı kısımda kavis boyunca milli motifler, alt kısımda şeridin üzerinde KUSURSUZ HİZMET DOLAYISIYLA” (QÜSURSUZ XİDMƏTƏ GÖRƏ)  sözleri yazılıdır.  Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi ile defne yaprakları, şerit, kabartma ışınlar, milli motif ve madalyanın merkez kısmına yerleştirilmiş ikinci tablonun zemini altın, madalyanın temel yuvarlak yüzeyinin zemini gümüş, kelimeler ise siyah renktedir. Madalyanın arka tarafı pürüzsüz yüzeyli olup ortasında Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi kazınmıştır. Amblemden  yukarıda kavis boyunca AZERBAYCAN CUMHURIYETI (АZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI), aşağıda ise OLAĞANÜSTÜ HALLER BAKANLIĞI (FÖVQƏLADƏ HALLAR NAZİRLİYİ) sözleri yazılıdır. Kelimelerin arasına iki adet sekiz kollu yıldız yerleştirilmiştir. Amblem, tablonun zemini gümüş, kelimeler kabartma olup altın renktedir. Madalyayı kıyafetin yakasına takmak için 27 mm x 43 mm ebatlarında dikdörtgen hâre kurdele üzerindeki halka ve kopça kullanılır. Hâre kurdelenin kenarlarından orta kısma doğru ardışık olarak boyutu 3 mm eninde yeşil, 1 mm eninde beyaz, 5,5 mm eninde turuncu ve merkezde 8 mm eninde yeşil renkli dikey şeritler tasvir edilmiştir. Merkezde bulunan yeşil renkli şeridin üzerinde madalyanın derecesini belirten boyutu 1,5 mm olan iki adet sarı renkli dikey şerit tasvir olunmuştur. Kıyafete takılmak için madalyaya hâre kurdeleyle kaplanmış 27 mm x 9 mm boyutlarında kalıp eklenmiştir.

Azerbaycan cumhuriyeti olağanüstü hallerde kusursuz hizmet” dolayisiyla   3. Dereceli madalyasinin tasviri

Olağanüstü Hallerde Kusursuz Hizmet” Dolayısıyla   Azerbaycan Cumhuriyeti 3. dereceli madalyası milli motiflerle süslü  ensiz levha ve çapı 35 mm olan gümüş kaplama bronzdan dairesel yapılmış levhadan oluşur.Madalyanın ön tarafı pürüzsüz yüzeylidir. Madalyanın merkezinde ikinci bir dairesel bir tablo yerleştirilmiştir. Bu tablonun fonu pürüzlüdür.   Tablonun ortasında kabartma ışınların fonunda, defneyapraklarından örülmüş çelengin üzerinde Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi tasvir edilmiştir. Merkezdeki tablo ile madalyanın iç çerçeveleri arasında yukarı kısımda kavis boyunca milli motifler, alt kısımda şeridin üzerinde KUSURSUZ HİZMET DOLAYISIYLA” (QÜSURSUZ XİDMƏTƏ GÖRƏ)   sözleri yazılıdır.     

Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi ile defne yaprakları altın, şerit, kabartma ışınlar, milli motif ve fonlar gümüş, kelimeler ise siyah renktedir. Madalyanın arka tarafı pürüzsüz yüzeyli, ortasında Olağanüstü Haller Bakanlığı\'nın amblemi kazınmıştır. Amblemden yukarıda kavis boyunca AZERBAYCAN CUMHURIYETI (АZƏRBAYCAN RESPUBLİKASI), aşağıda ise OLAĞANÜSTÜ HALLER BAKANLIĞI (FÖVQƏLADƏ HALLAR NAZİRLİYİ) sözleri yazılıdır. Kelimelerin arasına iki adet sekiz kollu yıldız yerleştirilmiştir. Amblem ve kelimeler kabartma olup gümüş renktedir. Madalyayı kıyafetin yakasına takmak için   27 mm x 43 mm ebatlarında dikdörtgen hâre  kurdele üzerindeki halka ve kopça kullanılır. Hâre kurdelenin kenarlarından orta kısma doğru ardışık olarak boyutu 3 mm eninde yeşil, 1 mm eninde beyaz, 5,5 mm eninde turuncu ve merkezde 8 mm eninde yeşil renkli dikey şeritler tasvir edilmiştir. Merkezde bulunan yeşil renkli şeridin üzerinde madalyanın derecesini belirten boyutu 1,5 mm olan üç adet sarı renkli dikey şerit tasvir edilmiştir. Kıyafete takılmak için madalyaya hâre kurdeleyle kaplanmış 27 mm x 9 mm boyutlarında kalıp eklenmiştir.Oxunub: 119944